. .

| HOME | | O NAS | | NOWINKI | | GALERIA |

~O NAS~

29.11.2011
Poznajemy literki!!! Tak – mamy wizytówki z naszymi imionami na drzewku obecności. Teraz mamy nowe wizytówki. W oparciu o elementy metody I. Majchrzak poznajemy literki, ich kształty , zapamiętujemy ich brzmienie. I tak krok po kroku poznajemy tajemnice czytania. Może się to okazać całkiem łatwe. Z pierwszymi poleceniami poradziliśmy sobie całkiem dobrze. Potrafimy już ułożyć swoje imię według wzoru na wizytówce.

04.10.2011
Wykorzystaliśmy piękną pogodę złotej jesieni. Każdego dnia spędzaliśmy czas na wesołych zabawach w ogrodzie. Lubimy samochód i małą zjeżdżalnie. Uczyliśmy się jak bezpiecznie się bawić . Tutaj też pokazaliśmy jak ładnie i szybko ustawiamy się w rzędzie. Później uczyliśmy się chodzić parami. Potrafimy coraz więcej.

28.09.2011
Dobrze znamy naszą klasę. Potrafimy już sami wybierać zabawki , którymi chcemy się bawić. Kącik lalek to ulubione miejsce zabaw dziewczynek i chłopów. Często wybieramy do zabawy układanki i puzzle. Nimi bawimy się przy stolikach. Tutaj też rysujemy i wypełniamy kolorowani. Samochody zachęcają nas do zabawy na dywanie. Bawiąc się nimi musimy być bardzo ostrożni. Na dywanie układamy również kompozycje z klocków. Wysokie wieże to nasza specjalność. Potrafimy już ładnie sprzątać po skończonej zabawie.

26 .09. 20011
Nasza grupa nazywa się „ Żółwiki”. Jesteśmy najmłodszymi dziećmi w przedszkolu. Już prawie miesiąc poznajemy przedszkole, kolegów, przyzwyczajamy się do bycia razem w grupie. Potrafimy brać udział w zajęciach i poznawać nowe ciekawe rzeczy. Dzisiaj nauczyliśmy się nazywać kolory : czerwony i zielony. Wiemy też jak wygląda koło . Pani zrobiła nam małe koła w różnych kolorach z naszymi imionami. Teraz zaznaczamy swoją obecność w przedszkolu na „ drzewku obecności”. Większość z nas pamięta już nie tylko swoje imię i nazwisko ale i znaczek.

Nowinki

(c)2011