. .

~NOWINKI~

25.05.2012

26.04. 2012
„ Zabawy z wiosną” – to temat zajęcia z rodzicami. Bardzo ucieszyło nas liczne przybycie rodziców. Dopisała też pogoda. Przy wiosennym słońcu wesoło bawiliśmy się wspólnie z rodzicami. Zabawy integracyjne wywołały dużo radości. Piosenki, wiersze zabawy z literami, zabawa zręcznościowa - to wypełniło nam wspólnie spędzony czas w naszej klasie.

20.01.2012
Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja do zaproszenia babć i dziadków do naszego przedszkola. Przygotowaliśmy dla naszych kochanych dziadków program z wierszykami , inscenizacją i piosenkami. Pięknie zaprezentowaliśmy przygotowaną niespodziankę. Dzieci uczestniczące w zajęciach tanecznych przygotowały pokaz tańca. Później obdarowaliśmy wszystkich przybyłych drobnymi upominkami. Przyjemnie było razem usiąść przy stole i poczęstować się przygotowanymi słodkościami.

15.12.2011
Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tak dużej uroczystości. Grupa „Żółwików” świetnie poradziła sobie z wyzwaniem. Tańczyliśmy w stroju krasnoludków, mówiliśmy teksty w inscenizacji, śpiewaliśmy kolędy. Później odwiedził nas Mikołaj. W klasie z rodzicami wymieniliśmy życzenia świąteczne oraz spędziliśmy trochę czasu przy wigilijnym stole.

25.11.2011
Dzisiaj do przedszkola przyszliśmy z naszymi misiami. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w wielu przedszkolach. W grupie zrobiło się wesoło. Nasze kochane mamy, nawet gdy zapomnieliśmy o pluszaku, przyniosły go nam trochę później. Najpierw poznaliśmy historię powstania pierwszego pluszowego misia. Każde dziecko przedstawiło imię swojego niedźwiadka i powiedziało jak miś trafił do niego. Później wesoło bawiliśmy się z misiami. Wypełniliśmy również kontury misia dorysowując mu oczy, nos i buzię.

24.10.2011
Wyruszyliśmy po raz pierwszy na spacer do parku. Potrafimy chodzić parami i wykorzystaliśmy to na spacerze. Oglądaliśmy kolorowe jesienne drzewa i ich owoce. Wiemy już jak wygląda jarzębina i kasztanowiec. Słyszeliśmy jak szeleszczą suche , jesienne liście pod nogami. Mieliśmy też trochę czasu na zabawę. Było ciekawie i wesoło .

18.10.2011
Dzisiaj był bardzo ważny dzień dla nas. Staliśmy się prawdziwymi przedszkolakami. Pasowanie na przedszkolaka to nie łatwa sprawa. Musieliśmy zaprezentować piosenkę , wiersz, a także przejść po ławeczce. W tym trudnym zadaniu pomagała nam dziewczynka ze starszej grupy. Później złożyliśmy przysięgę i zostaliśmy pasowani na przedszkolaka dużym ołówkiem. Na zakończenie każdy otrzymał słodkiego lizaka i dyplomy. Teraz już nie wypada płakać rano. Jesteśmy w przedszkolu ponad półtora miesiąca , wiele wiemy i potrafimy. Jesteśmy Przedszkolakami!!!!

Nowinki

(c)2011